Памер шрыфту
A- A+
Iнтэрвал памiж лiтарамі
Каляровая схема
A A A A
Дадаткова

Дасягненні каледжа за 10 гадоў

Установа адукацыі

«Мінскі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж

будаўнікоў імя В.Г. Каменскага »

Кароткая гістарычная даведка

1946 г. - створана фабрычна-завадское навучанне №1 (ФЗО №1) па падрыхтоўцы кваліфікаваных рабочых будаўніча-мантажнаму трэсту «Белтракторострой»;

1956 г. - перайменавана ў Будаўнічую школу №1;

1963 г. - перайменавана ў Гарадское прафесійна-тэхнічнае вучылішча №53 будаўнікоў;

1976 г. - перайменавана ў Сярэдняе гарадское прафесійна-тэхнічнае вучылішча №53 будаўнікоў;

1981 г. - прысвоена імя Уладзіміра Георгіевіча Каменскага;

1984 г. - перайменавана ў Сярэдняе прафесійна-тэхнічнае вучылішча №53 будаўнікоў імя В.Г. Каменскага;

1989 - перайменавана ў Мінскае прафесійна-тэхнічнае вучылішча №53 будаўнікоў імя В.Г. Каменскага;

1990 г. - рэарганізавана ў Мінскае вышэйшае прафесійна-тэхнічнае вучылішча будаўнікоў імя В.Г. Каменскага;

2002 г. - перайменавана ў "Мінскі прафесійна-тэхнічны каледж будаўнікоў імя В.Г. Каменскага »

2003 г. - перайменавана ва ўстанову адукацыі «Мінскі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж будаўнікоў імя В.Г. Каменскага ».

Найбольш значныя дасягненні ўстановы адукацыі

2010/2011 навучальны год

1 месца за перамогу ў намінацыі «Лепшы вучнёўскі праект практычных мерапрыемстваў па энергазберажэнню» гарадскога конкурсу «Энергомарафон-2010» сярод педагагічных работнікаў і навучэнцаў устаноў ПТА і ССА;

1 і 2 месца (сярод устаноў прафесійна-тэхнічнай адукацыі) у гарадскіх спаборніцтвах на лыжаролерах і ролікавых каньках «Мінская восень»;

2 месца ў гарадскім аглядзе-конкурсе на лепшую арганізацыю работы па захаванню і ўмацаванню здароўя вучняў сярод устаноў ПТА і ССА (намінацыя «Лепшая сістэма інфармацыйнага забеспячэння работы па выхаванні здаровага ладу жыцця вучнёўскай моладзі»);

1 месца ў намінацыі: «Лепшая творчая работа вучняў па прапагандзе эфектыўнага выкарыстання энергарэсурсаў» Рэспубліканскага этапу конкурсу «Энергомарафон - 2010" сярод педагагічных работнікаў і навучэнцаў устаноў ПТА і ССА;

3 месца ў гарадскім аглядзе-конкурсе вучэбных майстэрнях (лабараторый) (майстэрня аздобных прац).

2011/2012 навучальны год

Дыплом XV гарадскога фестывалю-конкурсу салістаў інструментальных ансамбляў «Я гуляю джаз»;

Дыплом III ступені гарадскога фестывалю-конкурсу самадзейнай мастацкай творчасці навучэнцаў устаноў горада Менска «Юнацтва - 2011»;

2 месца на XII гарадскім злёце вынаходнікаў і рацыяналізатараў навучэнцаў і работнікаў устаноў ПТА і ССА;

1 месца за перамогу ў намінацыі «Вырабы з дрэва» гарадскога агляду тэхнічнага і дэкаратыўна-прыкладнай творчасці навучэнцаў і работнікаў устаноў ПТА і ССА;

2 месца ў XXI гарадскіх турысцкіх спаборніцтвах навучэнцаў устаноў, якія забяспечваюць атрыманне ПТА і ССА.

2012/2013 навучальны год

Дыплом на адкрытых гарадскіх спаборніцтвах вучнёўскай моладзі па спартыўным арыентаванні «Надзея - 2012» памяці С.Ф.Рыженкова;

Два дыпломы лаўрэата, два дыпломы III ступені на гарадскім фестывалі народнай творчасці «Сузор'е»;

Дыплом I ступені ў Рэспубліканскім аглядзе тэхнічнай і дэкаратыўна-прыкладнай творчасці навучэнцаў і работнікаў устаноў ПТА і ССА.

2013/2014 навучальны год

Аўтарскае пасведчанне ў Рэгіянальнай (гарадскі) акцыі «Сто ідэй для Беларусі»;

Два дыпломы I ступені, дыплом II ступені, дыплом III ступені ў гарадскім аглядзе тэхнічнай і дэкаратыўна-прыкладнай творчасці навучэнцаў і работнікаў устаноў ПТА і ССА;

Грамата ў камандным чэмпіянаце навучэнцаў па спартыўным арыентаванні «Мінск - 2013»;

Два дыпломы II ступені, дыплом III ступені, Грамата ў гарадскім конкурсе самадзейнасці мастацкай творчасці навучэнцаў устаноў ПТА і ССА «Юнацтва - 2013»;

Дыплом III гарадской вучэбна-практычнай канферэнцыі навучэнцаў устаноў ПТА і ССА «Свет і чалавек»;

Дыплом УА «РІПА" Падзяка ЦК ГА «БРСМ» на XV Рэспубліканскай выставе навукова-метадычнай літаратуры, педагагічнага вопыту і творчасці моладзі «Я - грамадзянін Беларусі".

Дыплом I ступені ў Рэспубліканскім аглядзе тэхнічнай і дэкаратыўна-прыкладнай творчасці навучэнцаў і работнікаў устаноў ПТА і ССА;

Дыплом I ступені на гарадскім этапе спаборніцтваў WorldSkills ў Рэспубліцы Беларусь па кампетэнцыі «Каменныя працы» і дыплом II ступені па кампетэнцыі «Абліцавальныя працы».

2014/2015 навучальны год

Дыплом I ступені ў конкурсе «Свет адкрыты» у намінацыі «Сельская гаспадарка» на XIV гарадскім злёце вынаходнікаў і рацыяналізатараў сярод навучэнцаў і работнікаў устаноў ПТА і ССА;

Дыплом I ступені па кірунку «Мастацкая апрацоўка драўніны» гарадскога агляду тэхнічнага і дэкаратыўна-прыкладнай творчасці навучэнцаў і работнікаў устаноў ПТА і ССА;

Дыплом УА «РІПА» на XVI Рэспубліканскай выставе навукова-метадычнай літаратуры, педагагічнага вопыту і творчасці навучэнскай моладзі ў рамках святкавання Года моладзі і 70-годдзя Вялікай Перамогі;

Дыплом фіналіста ў гарадскім конкурсе прафесійнага майстэрства «Майстар года» сярод майстроў вытворчага навучання ўстаноў ПТА і ССА;

Дыплом пераможцы ў намінацыі: «На Беларусі Бог жіве» Рэспубліканскага інтэрактыўнага праекта «Рэцытація. Караткевіч. Повязь часоў ", дыплом III ступені ў намінацыі« Відэафільм »Рэспубліканскага конкурсу сучаснай лічбавай творчасці навучаюцца устаноў ПТА і ССА« Арт-партал »на Рэспубліканскім фестывалі мастацкай творчасці навучэнскай і студэнцкай моладзі" АРТ-вакацыі ";

Дыплом I ступені ў намінацыі «Лепшы педагагічны работнік па арганізацыі работы па выхаванні культуры энергазберажэння ў навучэнцаў» на гарадскім этапе Рэспубліканскага конкурсу

«Энергомарафон - 2014» сярод педагагічных работнікаў і навучэнцаў устаноў ПТА і ССА.

2015/2016 навучальны год

Адкрыта завочная форма навучання на ўзроўні сярэдняй спецыяльнай адукацыі на платнай аснове па спецыяльнасці 2-70 02 01 «Прамысловае і грамадзянскае будаўніцтва (па напрамках)»;

3 дыпломы I ступені ў Рэспубліканскім аглядзе тэхнічнай і дэкаратыўна-прыкладнай творчасці навучэнцаў і работнікаў устаноў ПТА і ССА;

4 дыпломы III ступені ў Рэспубліканскім аглядзе тэхнічнай і дэкаратыўна-прыкладнай творчасці навучэнцаў і работнікаў устаноў ПТА і ССА;

Дыпломы I- III ступені ў гарадскіх і рэспубліканскіх конкурсах «WorldSkills» і «Рэспубліканскі злёт рацыяналізатараў і вынаходнікаў».

2016/2017 навучальны год

Дыпломы I- III ступені ў гарадскім і рэспубліканскім конкурсе «Рэспубліканскі злёт рацыяналізатараў і вынаходнікаў»;

Дыплом II ступені ў 3 краязнаўчыя чытанні навучэнцаў і работнікаў устаноў адукацыі г. Мінска

Дыпломы II - III ступені на рэспубліканскім этапе конкурсу «Техноёлка»;

Дыплом I ступені на Рэспубліканскім фестывалі мастацкай творчасці навучэнскай і студэнцкай моладзі "АРТ-вакацыі» (Рэцытацыя).

2017/2018 навучальны год

Дыплом II ступені ў першынстве Рэспублікі Беларусь па ушу;

Дыплом і кубак пераможцы ў намінацыі «Лепшы будаўнічы атрад»;

Дыплом I ступені на рэспубліканскім конкурсе «Техноёлка» у намінацыі «Калядная кампазіцыя";

Дыплом I ступені ў адкрытым рэспубліканскім турніры па боксе;

Дыплом I ступені ў Рэспубліканскім аглядзе інавацыйнага тэхнічнай і дэкаратыўна-прыкладнай творчасці навучэнцаў і работнікаў устаноў ПТА і ССА.

2018/2019 навучальны год

Ажыццёўлены першы набор вучняў па новай кваліфікацыі 3-70 02 02 54-59 Мантажнік каркасна-абшываных канструкцый сухога будаўніцтва 3 разраду;

Дыплом II ступені ў Рэспубліканскім аглядзе інавацыйнага тэхнічнай і дэкаратыўна-прыкладнай творчасці навучэнцаў і работнікаў устаноў ПТА і ССА;

2 дыпломы III ступені ў Рэспубліканскім аглядзе інавацыйнага тэхнічнай і дэкаратыўна-прыкладнай творчасці навучэнцаў і работнікаў устаноў ПТА і ССА;

Дыплом II ступені на рэспубліканскім конкурсе «Техноёлка» у намінацыі «Калядная кампазіцыя";

Сертыфікат удзельнікаў расейска-беларускага адукацыйнага семінара «Патрыятычнае выхаванне дзяцей і моладзі: праблемы і перспектывы» (г. Смаленск);

Дыплом III ступені вакальнай групы «Натхненне» у гарадскім конкурсе мастацкі калектываў і індывідуальных выканаўцаў устаноў прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі г. Мінска «Юнацтва - 2019»;

Дыплом II ступені ў гарадскім конкурсе мастацкіх калектываў і індывідуальных выканаўцаў устаноў прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі г. Мінска «Юнацтва - 2019»;

Дыплом за перамогу ў намінацыі «Прафесійнае станаўленне і перспектыўнасць» гарадскога конкурсу прафесійнага майстэрства «Выкладчык года» сярод устаноў прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі (Кацярына Казачэнка);

Дыпломы XXVII гарадскіх турысцкіх спаборніцтваў навучэнцаў устаноў прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі: за 3 месца па «фігурнае кіраванне»; за 1 месца па «Спартыўнай арыентаванні», за 3 месца па «Кароткай каманднай дыстанцыі»; за 2 месца ў камандным заліку;

Дыплом за 1 месца ў спаборніцтвах па лёгкаатлетычным кросе ў рамках XXXXII спартакіяды сярод навучэнцаў устаноў прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі (Богук Віталь);

Падзяку Мінскага дзяржаўнага палаца дзяцей і моладзі клубу маладых выбаршчыкаў каледжа за актыўную працу ў рамках праекта «Мінская гарадская Ліга маладых выбаршчыкаў»;

1 месца ў камбінаванай эстафеце спартыўных спаборніцтваў у рамках акцыі «Мы - за спорт і здаровую нацыю!»;

2 месца ў раённым спартыўным конкурсе «Да абароны Айчыны гатовы!";

Падзяку Мінскай гарадской арганізацыі грамадскага аб'яднання "Беларускі рэспубліканскі саюз моладзі» за актыўны ўдзел у раённым спартыўным конкурсе «Да абароны Айчыны гатовы!";

Ганаровая грамата Мінскай гарадской арганізацыі грамадскага аб'яднання "Беларускі рэспубліканскі саюз моладзі» за значны ўклад у рэалізацыю маладзёжнай палітыкі ў Маскоўскім раёне г. Мінска (Іна Абрамава).

2019/2020 навучальны год

Дыплом 1 ступені на XXIX гарадскіх турысцкіх спаборніцтвах работнікаў устаноў адукацыі "Турызм і ахова прыроды» ў конкурсе «Турысцкія навыкі і побыт»;

3 агульнакаманднае месца ў раённай конкурсе «Да абароны Айчыны гатовы!», 2 месца па разборцы-зборцы аўтамата Калашнікава і кулявой стральбе;

Падзяку Мінскага гарадскога палаца дзяцей і моладзі за актыўную працу ў рамках праекта «Мінская гарадская Ліга маладых выбаршчыкаў»;

Падзяку ўпраўлення ўнутраных спраў Маскоўскага раёна г. Мінска за актыўны ўдзел у дзейнасці па прафілактыцы правапарушэнняў (Іна Абрамава);

Дыплом пераможцы раённага конкурснага праекта «Трыкутнік Перамогі», прысвечанага 75-годдзю Вялікай Перамогі (Яўген Китиков);

3 агульнакаманднае месца ў гарадскіх спаборніцтвах па зімовым шматбор'і "Здароўе" ў рамках XXXXIV спартакіяды сярод навучэнцаў устаноў прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі г. Мінска;

Дыплом II ступені і 4 Дыплома III ступені на рэспубліканскім конкурсе «Техноёлка-2020»;

Дыплом II ступені Рэспубліканскага конкурсу інавацыйнага і тэхнічнай творчасці;

Дыплом II ступені і 4 Дыплома III ступені гарадскога конкурсу інавацыйнага і тэхнічнай творчасці;

5-е месца ў кампетэнцыі «Каменныя працы», 5-е месца ў кампетэнцыі «сталярная справа», 6-е месца кампетэнцыя «Малярныя працы», 9-е месца ў кампетэнцыі «Сухое будаўніцтва» ў гарадскім конкурсе прафесійнага майстэрства «Worldskills - 2020 ».

Раздзелы сайта